Fakta a mýty o konci podpory Windows XP

Oficiálně podpora pro Windows XP končí 8. 4. 2014, článků na toto téma bylo již napsáno nespočetně. Pojďme si tedy shrnout nejdůležitější body a uvést na pravou míru fakta, která Microsoft a obchodníci často zkreslují.
oprava pc

Konec podpory neznamená konec funkčnosti
Windows XP

Jak se nám snaží Microsoft a prodejci elektroniky nebo výpočetní techniky namluvit, konec podpory neznamená konec funkčnosti Windows XP. Aktuálně mají Windows XP kolem 30% podílu, což je pořád poměrně vysoké číslo. Pravda je taková, že Microsoft již nebude vydávat vylepšení a bezpečnostní opravy pro Windows XP, takže vše co doposud neopravil, již nebude ze strany Microsoftu opraveno. Tato skutečnost je velmi lákavá pro různé útočníky, nicméně, nejste a nebudete úplně bezbranní. Za svou životnost 13 let a vydání tři service packů se Windows XP staly poměrně dobře odladěným systémem. Pokrok je ovšem neúprosný.

Zastaralý prohlížeč Internet Explorer 8

Hlavní slabinou Windows XP, je zastaralý a mnohdy již nepodporovaný internetový prohlížeč Internet Explorer 8. V tuto chvíli se na Windows 7 a nejnovějších Windows 8.1 nachází již jedenáctá generace tohoto prohlížeče, která nabízí nejnovější technologické trendy. Stařičký Internet Explorer 8 již tedy dosloužil, ale nevěšte hlavu…

Alternativní Internetové prohlížeče

Naštěstí máme na výběr z dalších prohlížečů, který podporují nejnovější trendy v technologiích a zabezpečení. Reinkarnovaný prohlížeč Opera nebo třeba velmi oblíbená Mozilla Vám poskytnou dostatečnou bezpečnost pro surfování na internetu i internetové bankovnictví.

Pokud hardware zvládá, upgradujte systém

Pokud Váš počítač nebo notebook má aspoň dvoujádrový procesor a aspoň 2 GB RAM (operační paměti), máte reálnou šanci, že na něj bude možné nainstalovat některou verzi z novějších operačních systémů, ať už velmi oblíbené Windows 7 nebo nejnovější Windows 8.1, to záleží na vkusu každého uživatele.

Pokud hardware nezvládá, zlepšete zabezpečení

Pokud máte starší počítač a nemáte potřebu měnit za výkonnější stroj, rozhodně bych doporučil lepší antivirové řešení, obyčejný antivirový program Vás v dnešní internetové džungli úplně dobře neochrání. Antivirový program je však jen polovina zabezpečení počítače a je vhodné ho kombinovat s firewall bránou. Řešení, které je zdarma, kompletní a nevyžaduje složité nastavení může být třeba Comodo Internet Security
Také doporučujeme stažení všech dostupných aktualizací z Windows update.
Pokud potřebujete pomoc se zabezpečením počítače, můžete využít naší služby pomoc na dálku

Co je starší počítač

Obecně řečeno, starší počítač, který by měl potíže s rozběhnutím novějšího operačního systému, je počítač s jednojádrovým procesorem a 1 GB operační paměti. Novější systémy sice umí více, ale za to jsou na počítač přece jen náročnější.
Pokud si nejste jisti, zda by Váš počítač zvládal novější operační systém nebo zvažujete nákup novějšího a nevíte si rady, neváhejte nás kontaktovat na e-mail info@prolamy.cz

Zanechte odpověď

Jméno *

E-mail *

Předmět

newspaper templates - theme rewards